Skip to main content

This website is under construction. We are continuously adding more information in English. We apologize for the inconvenience this might cause and thank you for your patience.

Ikääntyneiden palveluiden johdon yhteystiedot

Tältä sivulta löydät Varsinais-Suomen hyvinvointialueen ikääntyneiden palveluiden johdon yhteystiedot. Jos sinä tai läheisesi tarvitsee ikääntyneiden palveluita, ota yhteyttä Varsinais-Suomen ikääntyneiden keskitettyyn asiakasohjaukseen.

Jos sinulla tai ikääntyneellä läheiselläsi on voimassa oleva asiakkuussuhde esimerkiksi Varsinais-Suomen hyvinvointialueen kotihoitoon tai vammaispalveluihin, olethan ensisijaisesti yhteydessä asioita hoitavaan tahoon.

Jos sen sijaan et vielä saa ikääntyneiden palveluita, voit ottaa yhteyttä Varsinais-Suomen ikääntyneiden keskitettyyn asiakasohjaukseen. Asiakasohjauspuhelin palvelee arkisin

  • suomeksi p. 02 262 6164 (klo 9-15)
  • ruotsiksi p. 02 262 6174 (klo 9-12)

Tästä linkistä saat lisätietoja ikääntyneiden asiakasohjauksesta

Ikääntyneiden palveluiden johtohenkilöt

Ikääntyneiden palveluiden tulosaluejohtaja
Eeva-Sirkku Pöyhönen
eeva-sirkku.poyhonen@varha.fi

Asiakasohjausjohtaja, asiakasohjaus- ja ostopalveluyksikkö
Salla Lindegren
p. 050 4349 777
salla.lindegren@varha.fi

Asiakasohjauksen päällikkö
Eira Helin
p. 040 1938 607
eira.helin@varha.fi

Palveluohjauksen päällikkö, kotona asumista tukevat palvelut
Maria Vesala
p. 044 9072 372
maria.vesala@varha.fi

Vs. palveluohjauksen päällikkö, asumispalvelut
Jaana Aitta
p. 044 088 2820
jaana.aitta@varha.fi

Palvelujohtaja, kotona asumista tukevat palvelut ja ikääntyneiden asumispalvelut
Marika Tuimala
p. 044 4357 555
marika.tuimala@varha.fi

Johtava sosiaalityöntekijä, gerontologinen sosiaalityö
Pinja Aaltonen
p. 044 907 2204
pinja.aaltonen@varha.fi

Resurssijohtaja, resurssipooli
Päivi Kaisti
p. 040 6341 206
paivi.kaisti@varha.fi

Asiantuntijapalveluiden päällikkö
Riitta Karjalainen
p. 044 9074 885
riitta.k.karjalainen@varha.fi

Ikääntyneiden palveluiden palvelualuepäälliköt

Palvelualuepäällikkö (Uusikaupunki, Laitila, Vehmaa, Taivassalo, Pyhäranta, Kustavi, Mynämäki, Nousiainen, Masku)
Kirsi Routi-Pitkänen
p. 050 597 7588
kirsi.routi-pitkanen@varha.fi

Palvelualuepäällikkö (Loimaa, Pöytyä, Aura, Oripää, Lieto, Marttila, Koski Tl)
Sirpa Salmi
p. 040 184 0124
sirpa.salmi@varha.fi

Palvelualuepäällikkö (Kaarina, Paimio, Sauvo)
Jenni Haapanen
p. 050 3145 215
jenni.haapanen@varha.fi

Palvelualuepäällikkö (Kemiönsaari, Parainen, Åbo)
Ulrika Lundberg
p. 050 5962 614
ulrika.s.lundberg@varha.fi

Palvelualuepäällikkö (Naantali, Raisio, Rusko)
Niina Tasaranta
p. 044 7971 148
niina.tasaranta@varha.fi

Palvelualuepäällikkö (Salo, Somero)
Susanna Kaunisto
p. 044 7726 557
susanna.kaunisto@varha.fi

Palvelualuepäällikkö (Turku, pohjoinen)
Tuija Hassinen-Laine
p. 044 4357 544
tuija.hassinen-laine@varha.fi

Palvelualuepäällikkö (Turku, eteläinen)
Sari Ahonen
p. 050 5532 447
sari.ahonen@varha.fi

Etkö löytänyt etsimääsi yhteystietoa? Voit olla yhteydessä myös viestintään: viestinta@varha.fi